Mesaj gönder
Haberler
Evde > Haberler > Şirket Haberleri SHRINK VE STREÇ FİLM ARASINDAKİ FARK
Etkinlikler
Bizimle İletişim
86-027-83991169
Şimdi iletişime geçin

SHRINK VE STREÇ FİLM ARASINDAKİ FARK

2023-04-06

Son şirket haberleri SHRINK VE STREÇ FİLM ARASINDAKİ FARK

filmi küçültmekve streç film, çok benzer göründükleri ve yukarıda bahsedildiği gibi PVC'den yapılabildikleri için genellikle karıştırılırlar.Ancak, her biri çok farklı davranır.

 

PVC, shrink film uygulamaları için kullanıldığında, bir veya birden fazla öğenin üzerine gevşek bir şekilde yerleştirilir ve ısıtıldığında, sıkı, kurcalamaya karşı dayanıklı bir koruyucu conta oluşturmak için bunların etrafında büzülür.

 

Streç uygulamalarda PVC kullanıldığında, eşyaların etrafına esneyebilmesi için farklı formüle edilir.Streç film, nakliye sırasında hareket etmelerini önlemek için birden fazla öğeyi paletlemek veya bir palet üzerinde birleştirmek için yaygın olarak kullanılır.Streç filmler tipik olarak yaklaşık %100-300 oranında gerilirken, büzülme filmleri tipik olarak sadece yaklaşık %50-75 oranında gerilir.

 

 

The Difference Between Shrink and Stretch Films

 

Koruma

Shrink filmin dayanıklılığı, paketinizin içeriğini korumanıza ve saklamanıza olanak tanır.Çapraz bağlı filmler, nakliye sırasında paketin hasar görme olasılığını azaltan daha yüksek yırtılma ve delinme direncine sahip olduklarından keskin kenarlı ürünler için uygundur.Bunlar aynı zamanda kurcalamayı azaltmanın bir yoludur.Her gün binlerce ürünü paketliyorsanız ve otomatik veya yarı otomatik paketleme makineleri kullanıyorsanız, çapraz bağlı shrink filmler ürün hasarını ve paketleme atıklarını azaltmaya yardımcı olacaktır.Ayrıca shrink filmler, çabuk bozulan ürünlerin raf ömrünün uzamasına yardımcı olur ve paket içeriklerinin kokusunu gizleyebilir.

 

Avantajlar

Shrink filmler, ürün ambalajınızın görsel çekiciliğini artırmak için parlaklık katabilir ve son derece arzu edilen perakende görünürlüğü için yüksek kaliteli grafikler yazdırabilirsiniz.Poliolefin filmler, ürünlerinizi şık bir şekilde paketlemek veya paket üzerinde beslenme bilgileri eklemek için çeşitli renk ve tasarımların basılması için çok uygundur.

 

Sürdürülebilirlik

En büyük avantajlarından biriPLA büzülme filmlerigeri dönüştürülebilir olmalarıdır.Sürdürülebilirlik, her büyüklükteki ambalajlı tüketici ürünleri (CPG) şirketi için giderek daha önemli hale geldiğinden, sürdürülebilirlik standartlarını karşılayan ambalaj malzemelerinin kullanılması kritik öneme sahiptir.Ayrıca PLA filmler PVC gibi ısıl yapıştırma işlemi sırasında zararlı buharlar salmaz.

 

The Difference Between Shrink and Stretch Films

 

Maliyetleri azaltmak

Birçok marka, shrink filmin sağlamlığından ve dayanıklılığından yararlanarak, oluklu ambalajı çoklu paket ürünlerinden tamamen çıkarabilmiştir.Oluklu paletlere ihtiyaç duymadan, ağır ürünler şrink ambalajla güvenli bir şekilde sarılabilir.Hafif ürünler (tek kullanımlık cips gibi) plastik torbalarda paketlenebilir.Bu, yalnızca paketleme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda raf ayak izinizi en aza indirir ve tesisinizde yer açar.

 

 

Neredeyse her gün ortaya çıkan yeni teknolojilerle, daha küçük genişlikteki filmleri seçerek veya küçülterek maliyetleri azaltmak için ambalajınızı daha da optimize edebilirsiniz.Paketleme hattınız için bir film denetimi yapmak üzere bir paketleme uzmanıyla çalışıyorsanız hangi seçeneklerin size uygun olduğunu göreceksiniz.HYF ile bugün iletişime geçinonları satın almak ve size uygun çözümler elde etmek için.

Sorgularınızı doğrudan bize gönderin.

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Shrink Film Ruloları Tedarikçi. Telif hakkı © 2017-2024 shrinkfilmroll.com . Her hakkı saklıdır.