Mesaj gönder
Haberler
Evde > Haberler > Şirket Haberleri SHRINK MANŞON SİSTEMİ SHRINK TÜNELLERİ
Etkinlikler
Bizimle İletişim
86-027-83991169
Şimdi iletişime geçin

SHRINK MANŞON SİSTEMİ SHRINK TÜNELLERİ

2023-04-27

Son şirket haberleri SHRINK MANŞON SİSTEMİ SHRINK TÜNELLERİ

Shrink sleeve sistemleri üç ana bileşenden oluşur:

büzme manşonu aplikatörü (veya büzülme bandı aplikatörü), büzülme tüneli ve konveyör.

 

Büzülme tünelleri bu süreçte kritik bir unsurdur: piyasada çeşitli büzülme oranlarına sahip farklı türde filmler mevcuttur, dolayısıyla her filmin farklı özelliklerine ve uygulama türüne yanıt vermek için farklı büzülme tünelleri geliştirilmiştir.Örneğin, son nesil makineler esnektir ve malzemelerin bütünlüğünden ödün vermeden daha ince veya sürdürülebilir ve çevre dostu etiket malzemelerini işleyebilir.

 

Belli bir sleeve uygulaması için hangi tünelin en uygun olduğuna karar verirken kullanılan film türü, kabın malzemesi, kabın boş mu dolu mu olduğu ve ne tür bir ürün olduğu gibi birçok faktörün göz önünde bulundurulması önemlidir. içeri, hat hızı, çevre ve enerji tüketimi endişeleri.

 

Bu değerlendirmelere dayanarak, mevcut tünel teknolojileri arasından en uygun seçeneği seçmek mümkündür: konvektif, kızılötesi ve buhar.

 

Konvektif Tüneller

Sıcak hava tünelleri (konvektif tüneller olarak da bilinirler), kullanım kolaylıkları nedeniyle en popüler olanlardır.Bu tüneller, büzülme işlemini tamamlamak için gereken ısı enerjisini sağlamak için cebri sıcak havayı kullanır.Tünel genellikle havayı bir ısı kaynağından geçirmek için bir tür fan içerir ve bu da ısıtılmış bir hava akımına neden olur.Birçok tünelde, ısıtılmış havayı tekrar sürece çekmek için bir resirkülasyon sistemi bulunur ve bu da daha verimli bir tünel sağlar.Bazı durumlarda, ısı kaynağı ve fan olarak endüstriyel sıcak hava tabancaları kullanılır.

 

Etiketler için konvektif tüneller kullanırken, farklı işlem aşamalarında farklı sıcaklıkların kullanılmasına izin verdiği için çok bölgeli bir tünel önerilir.Çoğu uygulama için, çekme işlemini daha düşük bir sıcaklıkta başlatmak ve daha yüksek bir sıcaklıkta bitirmek en iyisidir.Amaç, bozulmayı en aza indirmek için küçültme işleminin başlangıcını yavaşça başlatmaktır.

 

Sıcak hava, büzülme işleminde ısıyı ihtiyaç duyulan yere ve zamanda yerleştiren filmin belirli bölgelerine yönlendirilebilir.Sıcak hava, buhardan daha agresif bir ısı sunar ve ambalaj malzemesinin ısı direncinin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesini gerektirir.Uygulamaya bağlı olarak, sıcak hava tünellerinin kapladığı alan buhar tünellerinden daha büyük olabilir.

 

Kızılötesi Tüneller

Radyant ısı tünelleri (kızılötesi tüneller olarak da bilinir), büzülme sürecini tamamlamak için gereken enerjiyi sağlamak için radyan ısıyı kullanır.Bu tüneller kuvars paneller, tüpler ve bazı durumlarda reflektörlü standart kalorifer tarzı ısıtma elemanları gibi çeşitli enerji kaynaklarını kullanır.

 

Kızılötesi tüneller normal olarak diğer tünel tipleriyle birlikte bitirme ünitesi olarak kullanılır.Kızılötesi, tutarlı bir sıcaklık ve yüksek ısı enerjisi transferi sağlaması bakımından buhara benzer.

 

Bu tüneller çekme açısından en agresif olanlardır ve şarap şişeleri gibi kaplardaki boyun bantları için idealdir.Radyant ısı tünelleri, daha güçlü ısıdan etkilenmeyen ambalajlarda hızlı büzülme için kullanılır.

 

Buhar Tünelleri

Buhar tünelleri, çoğu kılıf etiketi uygulaması için en iyi sonuçları sağlar.Buhar tünelleri, paketin etrafında 360° en homojen ısıyı sunar, bu da filmin genel olarak eşit büzülmesi anlamına gelir.Buharın faydası, büzülme işleminin düşük bir sıcaklıkta gerçekleşmesi, sıcaklığın tutarlı olması ve buharın ısı enerjisi transferinin çok yüksek olmasıdır.Sıvı dolu bir kaba, özellikle cama manşon uygulanan çoğu uygulama için buhar önerilir.

 

Buhar tünelleri, büzülme işlemini tamamlamak için gereken enerjiyi sağlamak için canlı buhar kullanır.Hepsi olmasa da çoğu buhar tüneli, tünele buhar sağlamak için ayrı bir buhar kaynağının kullanılmasını gerektirir.

 

Buhar aynı zamanda üç tünelin en az agresif ısısıdır.Buhar tünelleri bu nedenle yuvarlak, kum saati ve diğer düz olmayan kenarlı paketler için idealdir - nazik, eşit çekme.Buhar tünelleri aynı zamanda basınç altındaki kaplarda veya düşük parlama noktası veya yanıcılığın bir faktör olduğu durumlarda da kullanılır.

 

Bir buhar tüneli belirlemeden önce çevre ve ürün değerlendirmeleri gereklidir.Örneğin buhar tünellerinde PET paketleme çok iyi iş çıkarıyor ama bu tüneller her uygulama için uygun değil.Paketleme hattı soğuk ortamda ise buhar uygulanmayacaktır.Ayrıca, bu tür tüneller, tünelin yakınındaki alandan aşırı nemi ve yoğuşmayı gidermek için ayrı bir buhar kaynağı ve ekipmanı gerektirebilir.

 

The Shrink Sleeving System Shrink tunnels

Sorgularınızı doğrudan bize gönderin.

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Shrink Film Ruloları Tedarikçi. Telif hakkı © 2017-2024 shrinkfilmroll.com . Her hakkı saklıdır.