Mesaj gönder
Haberler
Evde > Haberler > Şirket Haberleri PLA FİLM ÇEVRE PLASTİKLEŞTİRİCİLERİ NELERDİR?
Etkinlikler
Bizimle İletişim
86-027-83991169
Şimdi iletişime geçin

PLA FİLM ÇEVRE PLASTİKLEŞTİRİCİLERİ NELERDİR?

2023-01-30

Son şirket haberleri PLA FİLM ÇEVRE PLASTİKLEŞTİRİCİLERİ NELERDİR?

PLA nedir?

 

 

Polilaktik asit (PLA)gıda paketleme için "yeşil" malzemeler elde etmek için kullanılabilen ekolojik bir biyoplastiktir. PLA, camsı geçiş sıcaklığı yaklaşık 60°C olan termoplastik bir polimerdir.Ayrıca, iyi gaz bariyeri özelliklerine sahiptir, toksik değildir, biyolojik olarak parçalanabilir, biyolojik olarak uyumludur ve Toksik değildir, biyolojik olarak parçalanabilir, biyolojik olarak uyumludur ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylanmıştır.Sonuç olarak PLA, PET'e çevre dostu bir alternatif olarak kabul edilir.

 

PLA Film

 

PLA Filmi

 

 

PLA'nın Özellikleri

 

 

Mekanik özellikler

 

Bu özellikler, gıda paketleme uygulamaları için önemlidir ve genellikle plastikleştirme kaynaklı değişikliklerin göstergeleri olarak kabul edilir.Bu tür sonuçlar, polimer zincirleri arasına nüfuz ettikleri ve polimerin genel kohezyonuna yol açan kuvvetleri azalttığı için, polimere plastikleştiriciler eklendiğinde kolayca gözlemlenebilir.

 

Düşük oksijen geçirgenliği

 

Bu özelliğin azalması, sistemi gıda ambalajı için daha uygun hale getirir.

 

işlenebilirlik

 

Yarı kristal yapısı nedeniyle PLA, işlenmesini zorlaştıran yüksek bir erime viskozitesi sergiler.Genel olarak, tüm plastikleştiriciler PLA'nın işlenebilirliğini iyileştirmek için kullanıldı, bu sonuç bileşenlerin iyi karışabilirliği ile açıklanabilir.

 

Suyun temas açısı

 

PLA'ya plastikleştiricilerin eklenmesi, nihai malzemenin ıslanabilirliğini etkiler.Örneğin, saf PLA, oldukça hidrofobik bir yüzeye sahiptir, ancak çoğu zaman plastikleştiricilerin varlığı, hidrofilikliğini artırmaya yardımcı olur.

Örneğin, saf PLA oldukça hidrofobik bir yüzeye sahiptir, ancak plastikleştiricilerin varlığı genellikle hidrofilikliğini artırmaya yardımcı olur.

 

şeffaflık

 

Tam plastikleştiricili 0,5 mm kalınlığında bir PLA filmi, saf PLA ile aynı iyi şeffaflığı korur.

 

 

PLA çevre dostu mu?

 

 

PLAüretim, geleneksel plastik üretiminden %65 daha az enerji kullanır, %68 daha az sera gazı üretir ve toksin içermez.Uygun kullanım ömrü sonu protokolleri takip edilirse çevre dostu da kalabilir.

PLA şu anda dört yaygın kullanım ömrü sonu senaryosuna sahiptir.

 

1. Geri Dönüşüm

 

Hurda, kirletici maddeler içerebilir, ancak PLA, daha sonra işlenmemiş PLA'ya dönüştürülebilen bir monomer oluşturmak üzere termal depolimerizasyon veya hidroliz yoluyla kimyasal olarak geri dönüştürülebilir.PLA ayrıca metil laktat üretmek için bir ester değişim reaksiyonuyla kimyasal olarak geri dönüştürülebilir.

 

2. Kompostlama

 

Endüstriyel kompostlama koşulları, PLA'yı parçalamak için kimyasal hidrolize ve ardından mikrobiyal sindirime izin verir.

 

3. Yakma

 

Ömrünü tamamlamış PLA yakılabilir ve PLA %100 yanıcıdır, bu nedenle atıktan temiz enerji elde edilebilir.

 

4. Çöplük

 

PLA düzenli depolama alanlarına girebilse de, malzeme ortam sıcaklıklarında çok yavaş bozunduğundan bu en az çevre dostu seçenektir.

 

Sorgularınızı doğrudan bize gönderin.

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Shrink Film Ruloları Tedarikçi. Telif hakkı © 2017-2024 shrinkfilmroll.com . Her hakkı saklıdır.